З метою забезпечення належного стану ДНЗ, покращення навколишнього середовища 21 квітня пройшов День довкілля. В цей день усі працівники садочку привели в належний санітарний стан виробничу та прилеглу територію, підбілили дерева та бордюри, обкопали та посадили дерева, посіяли квіти на клумбах, прибрали сміття, сухі гілки дерев у відведене для цього місце.
МЕНЮ
- ГОЛОВНА СТОРІНКА
- ФОТОГАЛЕРЕЯ
- СТОРІНКА КЕРІВНИКА
- СТОРІНКА ФАХІВЦЯ
- МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИК
- ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА
- ДЛЯ ТУРБОТЛИВИХ БАТЬКІВ
- ПЕДАГОГІЧНА СКАРБНИЧКА
- МЕТОДИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ
- ДОСЯГНЕННЯ
- ЗВІТ ПРО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ
- ПРЕЗЕНТАЦІЇ
- ВПЕРШЕ ДО САДОЧКА
- НАВЧАЄМОСЬ ДИСТАНЦІЙНО
- МЕНЮ
- СТОП БУЛІНГ
- ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ НАССР
- ВАКАНСІЇ
- ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ
- АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
середа, 25 квітня 2018 р.
Вихованці групи середнього
дошільного віку разом з вихователем Матвієнко
Л.А. відвідали пожежну
частину в рамках проведення тижня пожежної безпеки в дошкільному навчальному закладі під назвою
«Жити цікаво та безпечно»
Інспектор пожежної
частини Потьомка А.М. цікаво та
змістовно розповів про роботу пожежників. Під час екскурсії діти, побачили
сучасні прилади гасіння пожеж, новітню пожежну машину та екіпаж у повній
екіпіровці.
Під час екскурсії дошкільнята дізналися
багато нового, захоплюючого про роботу пожежників. Сподіваємося, що після
екскурсії вихованці ДНЗ в майбутньому поповнять ряди мужніх рятувальників.
четвер, 12 квітня 2018 р.
З 5 по 11 квітня в ДНЗ проходила виставка “Великдень єднає”, де наші дошкільнята мали можливість ознайомитись із народними традиціями, пов’язаними із святом Великодня. Всі групи долучилися до участі у виставці. На виставці представлено писанки з пап’є-маше; писанки, квілінгом, бісером, паперовими кульками із кольорових серветок, стрічок та використанням інших новітніх технологій образотворчого мистецтва; вишивки, пов’язані з Великодніми святами; вітальні листівки та ікебани. Також було представленно "Великоднє дерево єднання", яке діти разом з батьками прикрашали писанками. Роботи всіх учасників, без винятку, відзначаються креативністю, неповторністю, оригінальністю.
У затишних стінах музичної зали відбулося святкове дійство до Великодня "Весняна розвага". Приймали участь вихованці середньої групи: співали пісень, водили весняні хороводи, танцювали, грали в ігри. А потім Весна розповіла про Великдень та діти прослухали чудову казочку про свято.
Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно.
З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».
Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом.
Як і Різдво, Великдень — родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків, приказуючи:
— Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий!
Ці окрайці тримали до закінчення свят і потім віддавали худобі. Після святкового сніданку діти носили старшим родичам гостинці і отримували за це ласощі та писанки, якими потім гралися.
До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки.
Жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок.
Про традиції розписування яєць навесні складено багато легенд.
Ці традиції сягають у глибоку давнину часів дохристиянства. Одна з таких легенд, розказана Іваном Сомишем у 1926 році, розповідає ось про що.
Настала сувора зима. Але деякі птахи ще не встигли полетіти на південь, тому багато з них загинуло на лютому морозі. Люди, які поважали птахів, як Божих створінь, шо приносять весну і тепло після холодної зими, забрали всіх їх додому, відігріли й утримували в домівках упродовж цілої зими. Згодом сонечко почало пригрівати сильніше, наближалася весна. Птахи вилетіли з людських домівок і полетіти вдалину. Але згодом повернулися й усім принесли писанки і весну. З того часу і почали люди розмальовувати писанки.
Чому саме яйце стало одним з найважливіших елементів дохристиянських вірувань наших предків?Яйце — це символ народження, джерело життя. Саме здатність яйця створювати нове на землі стала причиною того, що воно є невід'ємним елементом багатьох стародавніх ритуалів.
З прийняттям християнства яйце було включено у Великодні обряди.
Виникли також нові легенди, пов'язані зі святом, наприклад про те, що крашанки виникли з крапель крові розіп'ятого Ісуса і сліз його матері Марії.
Познайомимося із стародавньою символікою розпису яєць, зразки якої наведено нижче.
Одним зі стародавніх і найважливіших символів національного світосприйняття було сонце — символ багатства.
Традиційним мотивом була свастика. У народі її називали «ламаний хрест», «качині шийки», яка теж символізувала багатство.
Хрест — символ християнства, символ дня сонцестояння, добування вогню.
Олень — символ, пов'язаний із сонцем: він виносить сонце вранці і забирає увечері.
Також були поширені зображення «знак безконечника», «знак трикутника». Знак трикутника багатозначний. Заштрихований — означає дощ, ще він означає зоране поле.
Найбільш дивним знаком було зображення Берегині, богині, «Боженьки», що згодом набула форм фантастичній декоративних квітів.
Дерево життя символізувало ше й розвиток роду (мати, батько, син).
Стилізоване зображення руки символізувало владу або символ присутності Бога. Їх ще називають курячі лапи, ведмежі лапи.
Кожен знак рослинної символіки також мав своє значення.
Зооморфний орнамент на писанках не такий популярний, як рослинний. Зазначимо лише, що кінь означав витривалість, олені — довге життя, риби — Ісуса.
Якщо говорити про символіку писанок загалом, то тут слід зважати не тільки на орнамент, але й гаму кольорів. Кожен район України мав своє, характерне лише для нього сполучення кольорів. Стародавні писанки мали два кольори.
Пізніше наші предки вирішили, що чим більше кольорів на писанці, тим більшої магічної сили вона набуває і зможе принести їм кращу долю.
Червоний — символізує собою позитивну символіку й означає радість життя.
Чорний — не завжди означає потойбічне життя. У сполученні з червоним наголошує на тривожній правді життя.
Жовтий колір означає місяць, зорі, врожай.
Голубий — небо, повітря, здоров'я.
Зелений — весну, воскресіння природи.
Багатобарв'я означає сімейне щастя, світ, любов.
Сполучення чорного і білого — свідчення поваги до душ померлих.
Писанки й фарбовані яйця (крашанки) пов'язані з дійством освячення паски під час найголовнішого свята —Великодня. Звідси і їхня назва — великодні яйця.
У давнину яйця розписували писанкарки, рідше — писанкарі, які здебільшого були й знахарями, а були серед них і справжні цілителі, їх ще називали земними богами. У минулому писанки правили за своєрідні амулети, обереги від усякого лиха та хвороб. А узори, виведені на них, мали символічне значення, були магічними. Цікаво, що майже весь рослинний орнамент на українських писанках пов'язаний із рослинами, відомими своїми лікувальними якостями. ...Дуже поширені писанки із зображенням весни. Символізують весну різноманітні квіти, гілки дерев, гірські рослини, гірлянди, віночки, букети.
Ось що сказав про українську писанку Михайло Стельмах: «Народ живе красою, уміє не лише створити, а й обезсмертити себе у прекрасному. Стільки стрілося в писанці! Казка, пісня, бувальщина, материнська колискова й росяна стежка дитинства, вінок першого кохання й дужість повноліття, мудрість старості і присмак вічності у присмерку вечірнього неба. З радістю — смуток, з усмішкою — надія. Добирайте, осмислюйте, повертайте скарби народові, котрий примножить їх знову і знову".
понеділок, 2 квітня 2018 р.
2 квітня Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства.
В дитячому закладі вихователями були проведені заняття на тему "Книга вчить як на світі жить", "Вистаки дитячих книг", бесіди "Бережне поводження з книгою"а також діти старшої групи виготовили закладки до книг, діти молодших груп розглядали улюблені казочки та за ілюстраціями розповідали зміст казок.
неділя, 1 квітня 2018 р.
27 березня 2018 року на базі НВО "Бобринецька гімназія І-ІІІ ступенів №1. Бобринецької міської ради". Відбувся Обласний педагогічний марафон "Штрихи до портрету Василя Сухомлинського. Педагогічні працівники підготували виставку за казками В.О.Сухомлинського. В локації №3 під назвою "Творимо духовний світ дитини". Вихователь Матвієнко Леся Анатоліївна провела майстер клас для учасників "Експерементування з різними матеріалами". Який проходив під девізом "Скажи мені - і я забуду, покажи мені - і я запам`ятаю, дай спробувати - і я зрозумію".
Підписатися на:
Дописи (Atom)