"КУПАЛЬСЬКІ ЗАБАВИ"
У ніч із 6 на 7 липня в Україні відзначають свято Івана Купала.
Це магічне свято прийшло до нас з глибини віків. Воно поєднало у собі давні язичницькі традиції та християнські вірування. В уявленнях наших предків це свято символізувало шлюб Сонця🌞і Води💦. Це чи не єдиний старовинний язичницький обряд, який дійшов до нас майже без змін.
Купайло символізує поколоніння природі, сонцю🌞, травам☘️🌿🍀 і воді💦. Веселе народне свято під час якого було заведено розпалювати багаття🔥, купатися в річці💧, збирати трави☘️🍀 й шукати магічну квітку папороті🌺. Давні традиції Купальської ночі підтримуються і до сьогодні.
Одним з основних атрибутів свята є величезне багаття🔥, яке в західнослов'янських народів називалось «соботка». Хмиз та різноманітний непотріб для купальського вогнища🔥 збирали всім селом.
На свято Івана Купала спалювали🔥 старі та поламані знаряддя праці, що, за повір'ями берегло від злих духів та відьом.
Біля купальського вогнища🔥🔥 збиралося все село.
Традиція стрибати через вогонь – не розвага, а ворожіння закоханих, які стрибаючи тримаються за руки. Якщо руки не розірвуться, то вони будуть жити разом довго та щасливо.
Головна інтрига на Івана Купала – пошуки папороті🌿, яка цвіте🌺 тільки в цю ніч. Містична квітка🪷 обіцяє щасливчику, який її відшукає, удачу і небачені чарівні здібності.
Вода💦 – одна з головних стихій в ніч на Івана Купала. Вважалося, що всі водойми до Івана Купала стають священними та чистими. Це стосувалося навіть роси💧, якою вмивалися вранці.
Ще одним дуже важливим символом свята є вінки, які дівчата заздалегідь плели з різноманітних трав, прикрашали кольоровими стрічками та пускали на воду.
🌿В рамках Акції ,,Літо- 2022:разом до ПЕРЕМОГИ!,, вихователями Наталією Короп, Людмилою Наумчак, Наталією Горай, Наталією Гурой та Альоною Лойко, проведений захід ,,Купальські забави,, , з метою дати дітям уявлення про традиційне святкування українцями дня Івана Купала; закріплення знання купальських пісень, українських народних хороводів. Червоною ниткою проходили традиційність,народність, колоритність,загадковість цього заходу.
Хочемо висловити слова подяки працівникам дошкільного закладу 2 "Ромашка" за їхній вагомий внесок підтримки для нашої країни в такий тяжкий час,за щиру підтримку наших воїнів.
ВідповістиВидалитиПодякувати бджілкам- трудівницям, готуючи смаколики ЗСУ,вони встигають розрадити та розважати наших діточок.
Низький уклін Вам за ваші добрі сердця.
Ми всі з вірою та надією в сердця чекаємо на нашу перемогу.
Щоб наші дітки жили в мирі та мали щасливе майбутнє.