понеділок, 13 листопада 2023 р.

ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ

  На виконання листа відділу освіти, культури, молоді та спорту від 07.11.2023р. #01-18/380 "Про проведення профілактично-роз'яснювальної роботи", в Бобринецькому ДНЗ #2''РОМАШКА'', проведена профілактична робота з працівниками, дітьми та батьками закладу.

  Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання, яке переважно вражає печінку. Важка форма хвороби та смертельні наслідки найчастіше проявляються у людей відком від 55 років Водночас у підлітків та дорослих часто фіксують рецидиви, а також можуть виникати аутоімунні захворювання.

                      Як передається вірус.

Вірус гепатиту А може довго зберігатися на різних об'єктах: у воді – від трьох до десяти місяців залежно від температури; у фекаліях впродовж 30 діб.

Людина може інфікуватися через забруднену фекаліями воду, а також брудні руки, продукти, іграшки, посуд.

                        Які симптоми:


Інкубаційний період захворювання триває в середньому 25-30 днів. У цей час проявляються перші симптоми.

У дорослих симптоми гепатиту А проявляються у складній формі, а жовтуху спостерігають у 70% випадків. Водночас у дітей до 6 років часто симптоми відсутні, а жовтуха розвивається лише у 10% випадків.

                  Найчастіші симптоми:

підвищення температури тіла до 37,5–39 градусів;

головний біль;

слабкість, втома та млявість;

нудота та блювання;

     На фоні цих симптомів може бути погіршення апетиту, неприємний запах з рота. Також внаслідок запалення печінки людина може відчувати тяжкість та біль у правому підребер'ї. У дітей часто виникає закреп або пронос.

У перші два дні до появи жовтяниці у хворих сеча набуває темного кольору, а у третини – знебарвлюється кал. Опісля жовтіють шкіра обличчя та тіла, а також склери очей.

З появою жовтяниці на 2-3 день стан хворого покращується, а на 7-14 день людина починає почувати себе здоровою, але залишаються патологічні зміни в печінці. Після хвороби у людини формується довічний імунітет, який запобігає повторному інфікуванню.

Порада при перших з перечислених ознак звертайтесь до сімейного лікара. Будьте здорові та бережіть своїх рідних !










Немає коментарів:

Дописати коментар